Přemýšlíte, jak naložit s odpadní vodou na chalupě, chatě nebo v rekreačním domku? Vyvážení septiku je mnohdy nákladné a ne zrovna příjemné pro naše čichové buňky. Vlastníte-li navíc chatu, u níž je špatná příjezdová cesta, je vyvážení septiku zcela nevhodné. Pořizovat si čistírnu odpadních vod do takového objektu je zbytečné, protože ji nedokážete plně využít.

Máme pro vás řešení v podobě kombinace biologického tříkomorového septiku a zemního či biologického filtru. Při použití této sestavy splníte veškeré podmínky a požadavky příslušných vodoprávních úřadů na čištění odpadní vody 2. stupně, a to za mimořádně nízkou cenu a bez nároku na elektrickou energii.

Sestavu septiku a zemního či biologického filtru využijete pro:

  • chaty, chalupy a další rekreační zařízení
  • penziony, ubytovny, provozovny
  • rodinné domy s nízkým látkovým zatížením
  • objekty s nepravidelným a nerovnoměrným nátokem odpadní vody

Díky biologickým a zemním filtrům šetříte

Neváhejte investovat do instalace biologického nebo zemního filtru. Zkuste si spočítat, kolik zaplatíte za pravidelné vývozy septiku fekálními vozy a zjistíte, že se biologické filtry vyplatí. Nevypouštějte odpadní vodu přímo do trativodů nebo do vodních toků a buďte šetrní k přírodě. Septiky s filtrem mají životnost přes 50 let, a tak se vám počáteční investice mnohokrát vrátí – a jako bonus budete mít dobrý pocit, že jste udělali správnou věc pro životní prostředí!

Zemní filtr

Zemní filtr je velmi jednoduchým, a přitom účinným zařízením, které naprosto přirozenou cestou (je naplněn štěrkem a pískem) přefiltruje vodu za septikem. V tomto případě se jedná o trochu náročnější zařízení na prostor, ale nespornou výhodou je, že odpadá jakákoliv údržba. Zemní filtry mají odtok na spodní části, a proto najdou využití zejména ve svazích nebo na místech s dobrými spádovými poměry. Vnitřek filtru, písek a štěrk, stačí měnit zhruba po 15 letech.

Biologický filtr

Biologický filtr je velmi oblíbený díky své velikosti a výborným čistícím schopnostem. Filtr se umisťuje do bezprostřední blízkosti k septiku na společné dno a díky odtoku ve vrchní části je vhodný i do míst se složitými spádovými poměry. Malou nevýhodou může být nutnost pravidelného čištění voštinového filtru, které však zabere minimálně času, a to 1 -2x ročně. Pokud se o něj budete starat, životnost filtru může být až 10 let.


ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti