Upravit stránku

Díky ČOV vyřešíte problémy s odpadní vodou na chalupě. Aby fungovala tak, jak má, stačí vybrat vhodný typ čističky, který zvládne nepravidelný provoz. Ze všeho nejdřív si tedy odpovězte na otázku: „Budu chatu užívat pouze sezónně, nebo se na ni jednou plánuju přestěhovat?“. Společně pak vyřešíme, jak postupovat dál.

Ideální řešení pro chaty a chalupy

Obě řešení zvládnou hravě přečistit vodu a podléhají platné certifikaci české ČSN i evropské CE. Odstraní 95 % záchodového papíru, tuků a jiných nečistot. Pokud jste si vybrali vhodný typ čistírny odpadních vod, kontaktujte nás a naši odborníci vám poradí s přípravou terénu k osazení i s potřebnou dokumentací. 

Jak funguje ČOV a jak se o ni starat

Čistírny odpadních vod Ekocis se skládají ze samonosné plastové nádrže s čisticími zónami, anaerobním filtrem a systémem recirkulace. Zvenčí je potom nádoba s kompresorem a elektrickými ventily. Samotné čištění odpadní vody je založený na kombinovaném působení aerobních a anaerobních bakterií. Součástí ČOV jsou provzdušňovací elementy, které působí jako míchací systém a dodávají bakteriím potřebné množství kyslíku.

Jedinou údržbou, kterou čistírna odpadních vod pro chaty a chalupy potřebuje, je odkalování 1× až 2× ročně. Kal je vhodný ke kompostování, takže ho na zahrádce určitě ještě využijete. Vyčištěnou vodou navíc můžete zalévat nebo ji bez problému vypouštět do vodoteče.

Nahoru