Ať už chcete brát ohled na přírodu, nebo na svoji peněženku, s využíváním dešťové vody budete spokojeni na obě strany. Věděli jste, že volné sladkovodní zdroje zaujímají pouhé 0,3 % vody na celé planetě? A přesto s nimi plýtváme. Jeden člověk průměrně spotřebuje 100 l pitné vody za den, a přitom by potřeboval o polovinu méně. Stačí umět využívat dešťový program na zalévání, praní a splachování WC.

Spotřebu pitné vody můžeme snížit o polovinu

Naší největší chybou je neznalost a pohodlnost. Přitom využití dešťové vody neobnáší nic složitého. V EKOCIS vám rádi poradíme, jaký dešťový program je pro vás nejvhodnější. Zachycenou vodu lze využívat nejen na zalévání zahrady (nedochází k zasolování půdy), ale skvěle nám poslouží i pro splachování a praní. Pro tyto účely se dokonce hodí více než chlorovaná pitná voda, protože dešťová voda je měkčí a šetrnější k domácím spotřebičům (nevytváří vodní kámen). Také lépe rozpouští mycí prostředky. Ve výsledku tedy ušetříte nejen na vodném, ale i na opravách pračky a myčky, zároveň i na pracích prášcích.

Dešťový program se pro vás hodí

  • Jestliže chcete dešťovou vodu využívat na jednoduché zalévání nebo mytí auta, postačí vám typ NDA. Samonosnou nádrž na dešťovou vodu typu NKL-EK o objemu 4-18 m3 můžete vystrojit automatickou vodárnou v plastovém kontejneru.
  • Pro pravidelné využití dešťové vody na zahradě i do automatických zavlažovacích systémů si pořiďte typ NDP. Jedná se o jímku na dešťovou vodu NKL-EK s vestavěnou automatickou technologií (vodárna, nebo ponorné čerpadlo s potřebným tlakem). Nádrž můžeme vystrojit také filtrem pro zachycení hrubých nečistot.
  • V případě, že chcete kompletní dešťový program s rozvody vody v domě, využijete systémy typu NDV-EK s plastovým zásobníkem 1-25 m3. Systém je kompletní a zahrnuje technologii čerpání, filtry přítoku i výtlaku a automatické dopouštění z vodovodního řádu pro případ, že dojde dešťová voda.

Jak vybrat nádrž na dešťovou vodu

Certifikované plastové jímky na dešťovou vodu od EKOCIS jsou 100% vodotěsné a vydrží vám dobře sloužit řadu let. Jednotlivé typové řady nádrží se liší svojí konstrukcí vzhledem k dovolenému způsobu uložení a následnému zatížení. Z hlediska statického dimenzování je možné rozlišit nádrže na samonosné, které po instalaci již není nutné staticky zajišťovat, a nádrže k obetonování, které je nutné dále na stavbě staticky zajistit.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti