Bazénová tepelná čerpadla

Popis činnosti bazénového tepelného čerpadla

  • Tepelná čerpadla využívají bezplatné sluneční teplo tím, že sbírají a absorbují energii z okolního vzduchu.
  • Toto zařízení obsahuje ventilátor, který vtahuje vnější vzduch a nutí jej proudit nad povrchem VÝPARNÍKU (sběrače energie). Kapalné chladivo v potrubí VÝPARNÍKU pohlcuje teplo z vnějšího vzduchu a z chladiva se stává plyn.
  • Teplý plyn v potrubí prochází KOMPRESOREM, který koncentruje teplo a zvyšuje teplotu, aby vytvořil velmi horký plyn, který pak přechází do KONDENZÁTORU (vodního výměníku tepla). Ten je místem, kde dochází k výměně tepla, když horký plyn předává teplo chladnější vodě z bazénu, která cirkuluje hadem.
  • Bazénová voda se ohřívá a horký plyn se při svém pohybu potrubím KONDENZÁTORU ochlazuje . vrací se do kapalné formy a po průchodu KAPILÁRNÍ TRUBICÍ celý proces začíná znovu.
  • Současná technologie tepelného čerpadla umožňuje účinně čerpat teplo z vnějšího vzduchu o teplotách již 7 až 10 °C. Pro tropická a subtropická klimata to znamená, že v bazénu lze udržovat teplotu 26 až 32 °C za téměř jakýchkoli podmínek po celý rok. V severských klimatech tepelné čerpadlo značně prodlouží plaveckou sezonu.

Soubory ke stažení

Produktový listpdf249.55 KB
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti