Upravit stránku
K perfektnímu dočištění splaškových vod je třeba vzít na pomoc biologické filtry. A to zejména u objektů, ve kterých se produkuje odpadní voda nepravidelně. Velkou výhodou je jejich minimální prostorová náročnost, obsluha, ale také údržba, na kterou se společně podíváme.

Funkce biologických filtrů

Biologické filtry mechanicko-biologicky dočišťují splaškové odpadní vody z rekreačních objektů. Využívá se také u penzionů nebo u provozoven, ale především tam, kde není produkce odpadní vody pravidelná
 

Jsou to samostatné plastové nádrže s voštinovým filtrem. Jestliže filtr využijete v kombinaci se septikem nebo čističkou odpadních vod, je účinnost přečištění vody až 96 %. 

biologické filtry

Minimální náklady na provoz a snadná údržba

Mezi benefity biologických filtrů patří snadná instalace, možnost trvalého či přerušovaného provozu, ale také velmi jednoduchá obsluha a údržba. 

Kontrola filtru by měla probíhat asi jednou za 6 měsíců. Během ní, případně pomocí kalového čerpadla, odčerpejte biomasu zpět do ČOV nebo septiku. Poté, co biomasu odčerpáte, vyjměte filtrační koše a vložku na odtoku a vystříkejte je proudem vody. O finální dočištění se pak postará jemná filtrační vložka, jelikož zachytí i zbytkové nečistoty. 

Vždy biologický filtr vybírejte podle počtu obyvatel objektu. Abyste podpořili funkčnost, můžete filtr kombinovat jak s ČOV, tak i s tříkomorovým septikem. 

Kontaktujte nás!

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti