Upravit stránku
Inženýrské sítě: Na co si dát pozor před koupí pozemku?
Plánujete v blízké době koupi pozemku a nevíte, na co vše si dát pozor? Velmi důležitým faktorem při jeho výběru jsou inženýrské sítě. V tomto článku vám pomůžeme se v této oblasti zorientovat.

Krátká terminologie

Pod pojmem inženýrské sítě se skrývá mnoho podkategorií. Jednoduše však můžeme říct, že sem spadá veškerý přístup k vodě, energiím, plynu, elektřině a kanalizaci. Než začnete stavět, musíte vědět, kde, co je nebo co chybí, aby vás celá realizace nestála zbytečně moc peněž. 

Inženýrské sítě zahrnují:

•    elektrické sítě
•    vodovodní systém
•    kanalizaci
•    telekomunikační sítě
•    plynovody
•    vytápění a chlazení
•    správu odpadů

Inženýrské sítě: Na co si dát pozor před koupí pozemku?

Na koho se obrátit?

V každém případě je nutné se obrátit na odborníky v této oblasti. Těmi jsou geodeti, kteří se specializují na měření, mapování a průzkum pozemků. Zmapují terén a následně vám poskytnou informace o stávajících inženýrských sítích ve vaší oblasti. Kontaktovat můžete také stavební inženýry. Ti vám pomůžou se samotným plánováním infrastruktury a poradí vám s jejím ideálním rozmístěním. 

V neposlední řadě bychom neměli zapomínat ani na stavební společnosti. Ty vám pomůžou téměř s čímkoliv. Od návrhu inženýrských sítí až po celou koordinaci stavby a výběr materiálů od spolehlivých dodavatelů. 

Na co si tedy dát pozor?

Získáním odborných názorů od profesionálů lépe porozumíte inženýrským sítím a minimalizujete rizika a problémy související s infrastrukturou před samotnou koupí pozemku. 

Koupit pozemek a vybudovat na něm vysněný dům se může zdát jako spousta práce. Hodně si ji ale můžete ulehčit hned na začátku, pokud nepodceníte výběr samotné parcely. Její umístění a lokalita, ve které se nachází, hrají totiž klíčovou roli. Před tím, než pozemek koupíte, byste měli zjistit, jak je napojený na inženýrské sítě. Získáním odborných názorů od profesionálů minimalizujete rizika a problémy, které vás v budoucnu mohou potkat. 


Kam dál? Přečtěte si další zajímavé články, které jsme pro vás připravili:

Koupací sezóna s poctivou údržbou bazénu

Křišťálově čistý bazén patří neodmyslitelně k letním parným dnům. Příjemně vás ochladí během horka a navíc perfektně vynikne na zahradě. Správně udržovaný bazén bude dominantou nadcházející letní sezóny. Víte, jak se o tento klenot správně starat? 

Praktické vodoměrné šachty s vodoměrem mimo budovu

Jste v situaci, kdy potřebujete mít vodoměr venku, mimo obytnou budovu? Ať už jsou vašimi důvody technická úskalí, nebo větší vzdálenost domu do vodovodní sítě, pomůžeme vám tuto nenadálou situaci hravě vyřešit.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti