Rekonstruujete staré vesnické stavení nebo chalupu? Pak vás nejspíš čeká rozhodování, jak vyřešit splachování toalety a čištění odpadní vody. Pokud je vaše stavení napojené na místní kanalizaci, máte o problém postaráno. Ve většině případů však musí majitelé řešit čistění odpadních vod sami. A jak si s tím poradit se dočtete v následujících řádcích.

V hospodářských stavení a dnes tolik oblíbených chalupách byla dříve odpadní voda sváděna do jímky, respektive žumpy. Jakmile se jímka naplnila, majitel zjednal její odvoz a celý cyklus začal nanovo. Avšak doba pokročila. A to nejen v technologiích zpracování odpadních vod, ale i co se týče požadavků na jejich čistotu a kontakt s životním prostředím. Jímky jsou u rekreačních objektů plošně nahrazované septiky a domácími čističkami vod. 

Septik a biologický filtr je ideálním řešení pro chaty a chalupy

Praktické vodoměrné šachty s vodoměrem mimo budovu

Jste v situaci, kdy potřebujete mít vodoměr venku, mimo obytnou budovu? Ať už jsou vašimi důvody technická úskalí, nebo větší vzdálenost domu do vodovodní sítě, pomůžeme vám tuto nenadálou situaci hravě vyřešit.

Kombinace tříkomorového septiku a biologického filtru je ideálním řešením pro ty, kteří své chalupy a chaty navštěvují pouze sezónně, a tím pádem je produkce odpadních vod nepravidelná. Navíc u tohoto typu čištění můžete přečištěnou vodu dále využívat. Vypouštět ji dle místních podmínek do vodoteče, dešťové kanalizace, zachytávat do jímky a využívat v době vegetace pro zavlažování, příp. na základě povolení odvádět do vsakovací studny, tunelů nebo drenáže.

Jednou za 6 měsíců doporučujeme filtr zkontrolovat a kalovým čerpadlem případně odčerpat biomasu zpět do septiku. O finální dočištění se stará jemná filtrační vložka, která zachytí zbytkové nečistoty.

Jak funguje septik v kombinaci
s biologickým filtrem

Biologický filtr vyrábíme jako samostatnou plastovou nádrž. Pokud tedy biologický filtr zvolíte jako dočišťovací krok za septik, počítejte s tím, že budete mít v zemi dvě nádrže. Obě jsou samonosné, tím pádem nevyžadují obetonování a jejich usazení do terénu je snazší.

Přečištěná voda ze septiku natéká přes filtrační koše do biologického filtru. Koše jsou uložené ve střední části nádrže a jsou neustále zaplavené. Postupně se obalují vrstvou biomasy, která přispívá k procesu čištění.

Kombinujte tříkomorový septik s biologickým filtrem. Napište nám a my vám poradíme, které řešení je pro vás to nejlepší

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti