Pokud řešíte nebo budete řešit problém s likvidací odpadní vody, bude před Vámi stát zásadní rozhodnutí – zvolit anaerobní čistírnu vod, nebo aerobní? Obě ekologicky nakládají se splaškovou vodou, ale k čištění využívají jinou metodu. Vysvětlíme Vám, jaký je rozdíl mezi těmato dvěma zařízeními.

Anaerobní čištění se využívá hlavně u biologických septiků

Čištění odpadní vody bez přístupu vzduchu, tedy anaerobní čištění, je vhodné především u nepravidelně obývaných objektů, u nichž je produkce splaškové vody nepravidelná. Zejména tedy u chat, chalup a dalších rekreačních zařízení. Anaerobní čistírna se skládá z kruhové nebo hranaté plastové nádrže rozdělené do jednotlivých komor.

U Ekocis Vám anaerobní čistírnu odpadních vod nabízíme pod názvem biologický septik. Jedná se o plastovou nádrž, která je uvnitř rozdělena na 3 komory. V těchto komorách probíhá čištění odpadní vody. Kal se usazuje a přečištěná voda odtéká pryč – do kanalizace nebo do zemního filtru, který ji ještě přečistí. Účinnost biologického septiku ve spojení se zemním filtrem je skoro stejně vysoká jako u ČOV. Výhodou biologických septiků je nižší počáteční investice a také nízké provozní náklady (ke svému chodu nepotřebuje elektřinu).

K rodinnému domu je vhodnější čistička odpadních vod

K likvidaci odpadní vody v rodinných domech doporučujeme čističku odpadních vod, která funguje na principu aerobního čištění. Plastová nádrž čističky je rozdělena do několika komor, ve kterých probíhá čištění za pomocí bakterií. Tyto bakterie potřebují k životu vzduch (do ČOV je vháněn dmychadlem), proto aerobní čištění.

Výhodou domácí čističky odpadních vod jsou její nízké pořizovací náklady, snadná údržba a nenáročná obsluha. Dokáže se přizpůsobit aktuálnímu zatížení, sami si nastavíte intenzitu čištění.

Pokud tedy pořádáte například rodinnou oslavu, zvýšíte chod čističky. V případě, že odjíždíte na dovolenou, výkon ČOV stáhnete na minimum. Přečtěte si také, kdy je nutné zazimovat ČOV.

Máte zájem o produkty na čištění odpadních vod od Ekocis? Kontaktujte nás!

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti