Spousta lidí vnímá čističky odpadních vod pouze jako nesmyslné nařízení vodoprávního úřadu, které nám jenom přidělává starosti. Ekologická likvidace odpadní vody ale má svůj smysl. Opravdu si myslíte, že je správné vypouštět jímku do povrchových vod, na louku nebo pole? Nebuďte lhostejní k přírodě ani ke svým sousedům a pořiďte si biologickou čistírnu odpadních vod.

Odpadní vodu pomáhají čistit prospěšné bakterie

Čističky odpadních vod Ekocis jsou tvořeny plastovou nádrží o průměru 1,3 m. Nádrž je rozdělená do několika sektorů, v nichž probíhají právě ony biologické procesy potřebné k čištění vody. V odpadní vodě žijí bakteriální kultury, které rozkládají organickou hmotu. Ke svému životu ale potřebují kyslík. Ten je vháněný do nádrže dmychadlem. Dmychadlo je součástí dodávky ČOV od Ekocis, nepředstavuje tedy dodatečné výdaje navíc.

Proces čištění v ČOV:

  1. Hrubé předčištění, při kterém dojde k odstranění hrubých nečistot. Pokud se do odpadu dostanou drobné předměty (gumička, prsten apod.), manuálně je odstraňte.
  2. Ve druhé aerobní fázi probíhá biologické čištění. Produktem bakterií je kal, který se odděluje od vyčištěné vody.
  3. V poslední fázi dochází k usazování kalu v jednom ze sektorů čističky. Vyčištěná voda je svedena do povrchové kanalizace, zapuštěna vsakem nebo ji zachytíme v akumulační nádrži.

Domácí čistírny vod od Ekocis jsou výkonné a cenově dostupné

Nákupu ČOV se nemusíte bát. Ekocis Vám nabízí velmi kvalitní domácí čistírny za skvělé ceny. Vždy Vám ochotně pomůžeme nejen s výběrem vhodné čističky, ale také s povolováním ČOV, její instalací, uvedením do provozu a následným servisem. Domácí čistírny odpadních vod jsou jako jedny z mála v ČR certifikovány dle ČSN EN 12566-3+A1:2009. Garantujeme Vám tedy jejich kvalitu a spolehlivost. Usnadněte si bydlení v oblastech bez kanalizace a pořiďte si biologickou čističku odpadních vod.

Máte zájem o biologickou čistírnu odpadních vod? Kontaktujte nás!

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti