Starým betonovým žumpám už odzvonilo. Jsou neekologické, často netěsní a jejich vyvážení je velmi nákladné. Skvělou alternativou je biologicky septik, který odpadní vodu přečišťuje a je šetrný k přírodě. Navíc je cenově dostupný.

Jak funguje biologický septik

Moderní biologické septiky jsou v podstatě plastové kruhové či hranaté nádrže uvnitř rozdělené do několika komor. Čištění v septicích Ekocis probíhá celkem ve 3 komorách. V nich dochází k postupnému usazování kalu ze splaškové vody a do povrchové kanalizace poté odchází již přečištěná voda.

Biologický septik nepotřebuje ke své činnosti elektřinu, zhruba 2x ročně stačí vyvézt usazený kal. Náklady se tedy pohybují, dle místních podmínek, většinou kolem 2000 Kč za rok. Septiky plastové jsou vhodné především k rekreačním objektům, kde je produkce odpadní vody nepravidelná. Bakterie obsažené v ČOV by v tomto případě strádaly a účinnost zařízení by nebyla tak vysoká.

Když chceme septik k rodinnému domu

Pokud z jakéhokoliv důvodu nechcete řešit likvidaci odpadní vody pomocí domácí čistírny odpadních vod, biologický septik je tou správnou volbou. Jeho účinnost se pohybuje kolem 50 %, abyste tedy dostali na realizaci septiku povolení od vodoprávního úřadu, je nutné osadit za septik zemní filtr nebo biologický filtr. Vyčištěnou vodu lze nadále využít na zálivku, mytí auta nebo ji na základě povolení odvádět vsakem či do povrchové kanalizace.

Výhody biologických septiků od Ekocis:

  • Jsou svařovány z kvalitních PP desek, každý produkt je testován. Garantujeme Vám proto jeho naprostou vodotěsnost.
  • Naše plastové septiky mají neomezenou životnost.
  • Lehký materiál umožňuje snadnou manipulaci a osazení do terénu bez nutnosti betonáže.
  • Spojením biologického septiku a zemního filtru dosahuje systém účinnosti až 96 %. Vyčištěnou vodu lze nadále využívat.

Máte zájem o biologické septiky plastové? Neváhejte nás kontaktovat!

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti