Septik kdysi býval nedílnou součástí každého rodinného domu v obcích, které nebyly napojené na kanalizaci. Takových domů najdeme v republice pořád tisíce. Pojďme si ale nejprve ujasnit pojmy:

  • Žumpa (jímka) je bezodtoková nádrž, kterou je nutné pravidelně odčerpávat.
  • Septik je nádrž s přepadem, kal se usazuje na dně a voda odtéká pryč do povrchové kanalizace či trativodu.
  • ČOV je zařízení, které čistí odpadní vodu.

Septik je ideálním řešením k likvidaci odpadní vody nejen pro chaty a chalupy, ale ve své moderní podobě i k novostavbám, které se nemohou připojit k obecní kanalizaci.

Jak funguje biologický septik?

Ať už řešíte likvidaci odpadní vody z hlediska nákladů, nebo ekologie, moderní biologický septik vám v obojím vyhoví. Plastová samonosná nádrž je rozdělená technologickými přepážkami na tři komory, ve kterých dochází k mechanicko-biologickému přečištění. Konkrétně k sedimentaci nerozpustných látek, stabilizaci kalu a zachycení plovoucích nečistot.

Pro ještě lepší čištění odpadní vody díky filtrům

Pokud chcete dosáhnout co nejlepšího přečištění odpadní vody a tuto vodu pak nadále využívat například k zavlažování, je pro vás vhodný biologický septik ve spojení se speciálními filtry:

  • Zemní filtr je naplněný štěrkem a pískem, přes který se voda sama, přírodní cestou, čistí. 
  • Biologický filtr je samostatná plastová nádrž s voštinovým filtrem. Voda ze septiku přitéká přes filtrační koše do biologického filtru. Tyto koše se postupně obalují vrstvou biomasy, která pomáhá při čištění vody.

U EKOCIS pořídíte kompletní řešení pro likvidaci odpadní vody pomocí septiku. Doporučujeme vám kombinaci septiku se zemním nebo biologickým filtrem, díky čemuž splníte požadavky vodoprávních úřadů na čištění odpadní vody 2. stupně.

Chcete poradit s výběrem septiku? Napište nám

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti