Věděli jste, že lidstvo může využívat pouze 0,3 % světových zásob vody? Kvalita vody navíc neustále klesá a je na nás, abychom si konečně uvědomili, že jejím plýtváním neprospíváme přírodnímu prostředí ani sami sobě. Stále vyšší účty za vodu nás v tom vlastně utvrzují.

Naše každodenní úkony (na které zároveň spotřebujeme nejvíce vody), jako je splachování WC, uklízení, zavlažování či praní prádla, ale nevyžadují použití pitné vody z městského řádu. Bez obav můžeme využít nashromážděnou vodu z dešťového programu.

V některých případech je dešťová voda dokonce vhodnější

Protože dešťová voda neobsahuje chlór a soli, je daleko vhodnější k zalévání Vaší zahrádky. Navíc zalévat vodou z vodovodního řádu je dnes opravdový luxus. Dešťová voda je ale prospěšná i pro domácí spotřebiče. Protože je měkká, lépe rozpouští prací prášek a tím šetří jeho spotřebu. Také nezpůsobuje usazování vodního kamene. Šetříte vlastně hned 3x – vodu, spotřebič i prací prostředky. Podobně je tomu i u sanitárního vybavení.

Jak funguje dešťový program od Ekocis?

Většina z nás zná to nejjednodušší využití dešťové vody – postavit sud pod okap a srážkovou vodu nadále využívat k zalévání zahrádky nebo mytí auta. Princip našeho systému je v podstatě stejný, ale umí mnohem víc.

Náš dešťový program se skládá z plastové podzemní nádrže, ve které se shromažďuje srážková voda svedená z okapů. V případě, že zvolíte nádrž k obetonování, je dokonce pojezdná pro motorová vozidla. Pro případ vydatných srážek nebo Vašeho dlouhodobého odjezdu, je nádrž vybavena přepadem. Přebytečná voda tedy odtéká do povrchové kanalizace. Nehrozí tak riziko, že byste byli vyplaveni. Pokud je vody v nádrži nedostatek, systém automaticky přepne na vodu z řádu.

Dešťový program se skládá z:

  • sběrače dešťové vody (podzemní nádrže z PP)
  • filtru, který zajistí přečištění vody
  • domácí vodárny (čerpadla)
  • automatického přepínače na vodovodní řád 

Máme řešení i pro zahrádkáře

V případě, že neuvažujete o celém dešťovém programu a sháníte nádrž, která bude pouze shromažďovat srážkovou vodu, prohlédněte si naši nabídku plastových nádrží na dešťovou vodu. Díky masivnímu žebrování mohou být usazeny téměř do jakéhokoliv terénu.

Máte zájem o dešťový program Ekocis? Neváhejte nás kontaktovat!

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti