Inženýrské sítě: Na co si dát pozor před koupí pozemku?
Plánujete v blízké době koupi pozemku a nevíte, na co vše si dát pozor? Velmi důležitým faktorem při jeho výběru jsou inženýrské sítě. V tomto článku vám pomůžeme se v této oblasti zorientovat.

Krátká terminologie

Pod pojmem inženýrské sítě se skrývá mnoho podkategorií. Jednoduše však můžeme říct, že sem spadá veškerý přístup k vodě, energiím, plynu, elektřině a kanalizaci. Než začnete stavět, musíte vědět, kde, co je nebo co chybí, aby vás celá realizace nestála zbytečně moc peněž. 

Inženýrské sítě zahrnují:

•    elektrické sítě
•    vodovodní systém
•    kanalizaci
•    telekomunikační sítě
•    plynovody
•    vytápění a chlazení
•    správu odpadů

Inženýrské sítě: Na co si dát pozor před koupí pozemku?

Na koho se obrátit?

V každém případě je nutné se obrátit na odborníky v této oblasti. Těmi jsou geodeti, kteří se specializují na měření, mapování a průzkum pozemků. Zmapují terén a následně vám poskytnou informace o stávajících inženýrských sítích ve vaší oblasti. Kontaktovat můžete také stavební inženýry. Ti vám pomůžou se samotným plánováním infrastruktury a poradí vám s jejím ideálním rozmístěním. 

V neposlední řadě bychom neměli zapomínat ani na stavební společnosti. Ty vám pomůžou téměř s čímkoliv. Od návrhu inženýrských sítí až po celou koordinaci stavby a výběr materiálů od spolehlivých dodavatelů. 

Na co si tedy dát pozor?

Získáním odborných názorů od profesionálů lépe porozumíte inženýrským sítím a minimalizujete rizika a problémy související s infrastrukturou před samotnou koupí pozemku. 

Koupit pozemek a vybudovat na něm vysněný dům se může zdát jako spousta práce. Hodně si ji ale můžete ulehčit hned na začátku, pokud nepodceníte výběr samotné parcely. Její umístění a lokalita, ve které se nachází, hrají totiž klíčovou roli. Před tím, než pozemek koupíte, byste měli zjistit, jak je napojený na inženýrské sítě. Získáním odborných názorů od profesionálů minimalizujete rizika a problémy, které vás v budoucnu mohou potkat. 


Kam dál? Přečtěte si další zajímavé články, které jsme pro vás připravili:

Koupací sezóna s poctivou údržbou bazénu

Křišťálově čistý bazén patří neodmyslitelně k letním parným dnům. Příjemně vás ochladí během horka a navíc perfektně vynikne na zahradě. Správně udržovaný bazén bude dominantou nadcházející letní sezóny. Víte, jak se o tento klenot správně starat? 

Praktické vodoměrné šachty s vodoměrem mimo budovu

Jste v situaci, kdy potřebujete mít vodoměr venku, mimo obytnou budovu? Ať už jsou vašimi důvody technická úskalí, nebo větší vzdálenost domu do vodovodní sítě, pomůžeme vám tuto nenadálou situaci hravě vyřešit.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti