Přečerpávací stanice řeší odtok splaškové vody u objektů, u kterých není možné využít připojení k veřejné kanalizační síti. V tomto článku vás provedeme principy jejich fungování, zároveň se dozvíte, kdy je třeba si přečerpávací stanici pořídit.
Přečerpávací stanice Ekocis

Jak fungují přečerpávací stanice?

Přečerpávací stanice využijete zejména tam, kde je problematické se připojit k veřejné kanalizaci. Tato zařízení lze napojit jak do spádové kanalizace, tak pro čerpání do tlakové kanalizace.

Čerpací stanice obou dvou typů jsou plně automatické díky systému plovákových spínačů, které regulují hladinu vody. 

Čerpací stanice jsou určeny pro čerpání odpadních vod, které nelze odvést gravitačně. Nádrže jsou vyrobené a svařené z polypropylenových desek a PP skruží s výztuhami proti vnějším tlakům bez nutnosti betonáže. Díky těmto vlastnostem máte zaručenou jistotu spolehlivého těsnění a odolnosti proti poškození.

Systém automatických plovákových spínačů signalizuje výšku hladiny, a to jak u gravitačních, tak u tlakových přečerpávacích stanic.

Jaký je rozdíl mezi přečerpávacími stanicemi?

Tlakové i gravitační stanice jsou uzpůsobené pro čerpání odpadních vod z domácností, rekreačních objektů nebo hotelů.

Velkou výhodou je, že hlídají výšku hladiny vody a v případě poruchy jsou vybaveny světelnou a zvukovou signalizací. 

Stanice pro čerpání odpadních vod z domácností
Gravitační čerpací stanice zvládá přečerpání odpadní vody až do převýšení 32 metrů. Velkou výhodou je, že jsou velmi odolná a jednoduchá. Využívají se v oblastech, které jsou umístěné pod úrovní gravitační stoky.
Tento typ přečerpávacích stanic využijete zejména v lokalitách, ve kterých terén neumožňuje vybudovat klasickou gravitační kanalizaci. Odpadní vodu přečerpávají tlaková čerpadla do sběrného potrubí, kdy potrubí překonává výškový rozdíl. 
Při výběru záleží na velikosti a povaze objektu, jehož vodu chcete přečerpávat. 

Při výběru přečerpávací stanice nás neváhejte kontaktovat.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti