Nastal čas podzimu a chladná zima se pomalu, ale neúprosně blíží. Proto je nejvhodnější doba postarat se o váš septik. Stejně, jako jsme si řekli o důležitosti zazimování domácí čističky odpadních vod, tak je třeba zazimovat i septik. Celý proces je opravdu snadný, pojďme se na něj společně podívat. 

Jak na to?

Nebojte, zazimování septiku není vůbec složité. Nejvíce práce odvedou živé bakterie, ale je třeba i váš dohled.

V zimě přirozeně klesají teploty pod bod mrazu, a to může způsobit zpomalení výkonu bakterií, které se starají o rozklad odpadu. Zmrzlé krusty poté mohou zapáchat a ucpávat odtok.

  1. Nejdříve proveďte kontrolu, zda není septik poškozen.
  2. Zkontrolujte hladinu kalu v jednotlivých komorách.
  3. Využijte fanku s násadou, kterou ponořte do hloubky septiku.
  4. S fankou zahýbejte a zjistěte, zda se zvedl hustý černý kal.
  5. Jestliže se kal nezvedne, hladina usazeného kalu je níž. Celý postup tedy opakujte.

Pokračujte dokud nenarazíte na kal. V případě, že je hladina kalu výš než polovina hloubky vody, je třeba kal vyvést. Tento postup se týká zejména varianty s biologickým filtrem a provádí se dvakrát ročně. 

septik
septik na chalupě

Bakterie jsou velká pomoc

Ošetření bakteriemi je jednoduché a rychlé. Bakterie se živí fekáliemi a ty jim pomáhají v rozmnožování. Celý proces je pak velmi chytrý.

Živým organismům, tedy bakteriím, odpad velmi chutná a díky požírání dochází k přeměně odpadu na oxid uhličitý. Tento plyn následně odchází do ovzduší a v septiku zůstává voda, kterou můžete čerpat a zalévat s ní zahradu na chalupě.
 

Septik s biologickým filtrem se vyplatí

V dnešní době vám už nikde nepovolí shromažďování odpadní vody v obyčejném septiku. Ideální je pořízení septiků se zemním nebo biologickým filtrem. 

Septik se zemním filtrem účinně a jednoduše likviduje odpadní vodu. Navíc ho stačí vyměnit jednou za 15 let. Septik s biologickým filtrem disponuje perfektními čisticími schopnostmi.
 

Rádi vám s výběrem septiku pomůžeme. Neváhejte se na nás obrátit.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti