Krásné počasí přichází v plné síle. Práce na zahrádce se stává každodenní radostí. Idylické jaro může narušit nevábný odér ze septiku. Provedli jste již aktivaci septiku po zimě?

 

Kontrola septiku na jaře

Nízké teploty nesvědčí bakteriím, které pomáhají rozložit organický odpad. Pokud není dostatek bakterií v septiku, odpad se nebude rozkládat a na povrchu se utvoří krusty. Ze septiku se bude linout zápach, který nepříjemně překvapí vás i vaše sousedy. Proto proveďte na jaře údržbu.

Septiky jsou skvělou volbou na chalupu i barák. Rádi vám poskytneme konzultaci i cenovou nabídku. Napište nám

Aktivace septiku

Vhodná péče o septik vám ušetří mnoho nákladů za vyvážení odpadu. Proto využijte přírodní bakteriální přípravky. Aktivátory můžete vybírat ze tří forem. Všechny výrobky ale fungují na stejném principu. 

Sáčkové a kapslové aktivátory septiků

Pokud zvolíte kapslové nebo sáčkové aktivátory, nemusíte míchat žádné roztoky. Stačí tabletu pouze vhodit do toalety. Rozpustí se až v septiku a začnou zde rozkladné procesy. Doporučené dávkování naleznete na obalu. Záleží na počtu osob i na výrobci kapslí. 

Tekutý aktivátor septiků 

Tekuté aktivátory můžete aplikovat přímo do septiku. Pokud máte zhoršený přístup do septiku, vlijte aktivátor přímo do toalety. Při vlití aktivátoru do záchodu se pročistí i potrubí. 

Suché aktivátory septiků 

Suchý aktivátor je jednoznačně nejlevnější variantou. Složitější je jeho příprava. Suchý aktivátor se vsype nejprve do vlažné vody. Vyčkáte 45 minut, aby se bakterie rozmnožily, poté ho vlijete do WC či septiku. Přesné poměry suché směsi a vody se vždy dočtete na produktu.

Údržba septiku 

V septiku se hromadí odpad z celé domácnosti – kuchyně a koupelny. Údržba není vůbec složitá. Dodržujte doporučené dávkování aktivátorů do septiku a vyvarujte se agresivním čistícím přípravkům, které bakterie zabíjí.  

Teď už víte, jak aktivovat septik po zimě. Stačí pravidelně používat směsi s bakteriemi a vyvarovat se agresivním čistícím přípravkům. A žádný nepříjemný zápach vás nezaskočí!

Septiky jsou skvělým řešením na chaty a chalupy. Víte, jaký septik vybrat? 

Rádi vám pomůžeme s výběrem. Napište nám!

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti