Chybí vám úložný prostor? Pořiďte si plastový sklep, který je skvělou volbou pro skladování různých věcí, od sezonního vybavení až po potraviny a nářadí. Přečtěte si, proč vybrat právě plastový sklep a jaké výhody vám oproti zděnému sklepu může přinést.


Výhody plastového sklepu

Hlavní předností plastového sklepu je rychlost jeho realizace. Sklep dokážete vystavět do dvou týdnů a realizaci stavby můžete provádět sami nebo za pomoci profesionálů. Díky rychlejší a jednodušší výstavbě je plastový sklep cenově dostupnější než zděný sklep. Kvalitní plast, z kterého je vyroben, dokáže zadržet nežádoucí vlhkost a zabrání se tak tvorbě plísní, které mají neblahé účinky na potraviny. Moderní tvrzený plast také zajistí dlouhodobou trvanlivost a udrží ve sklepě stálou teplotu.

plastový sklep

Co můžete v plastovém sklepě skladovat?

  • Ovoce a zeleninu

  • Zahradní nářadí

  • Sportovní vybavení

  • Zavařeniny

  • Víno a spoustu dalších věcí

Kam plastový sklep umístit?

Aby sklep plnil dobře svou funkci, je důležité ho správně umístit. Špatně situovaný sklep může mít vliv na teplotu uvnitř. Sklep se nejčastěji umisťuje na zahradu, dvorek nebo na stranu domu. Pokud si ho umístíte k domu, můžete ho využít jako další skladovou místnost, která bude přímo po ruce a nemusíte tak chodit daleko. To se hodí v případě, kdy v kuchyni nemáte dostatek prostoru a potřebujete místo pro uskladnění potravin.

Při umísťování na zahradu vyhledejte místo mezi stromy, které vám pomůžou zbavit se přebytečné vlhkosti. Není však dobré sklep usadit na otevřený prostor, kde často svítí slunce. Sklep by se poté mohl zahřívat. Dbejte také na to, aby byl sklep na stabilním a rovném povrchu a aby nedocházelo k odtoku vody směrem k němu.

Na kolik vás plastový sklep vyjde?

Nespornou výhodou plastového sklepa je jeho cenová dostupnost. Zcela jistě vás potěší i poměrně nenáročné přípravy na realizaci, která je velmi rychlá. Samotná realizace standardních velikostí vás vyjde cca na 130 000 Kč. Pokaždé ale záleží na tvaru, velikosti, provedení a dalších faktorech, které ovlivňují finální cenu.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti