Ušetřete na stočném a začněte místo pitné vody využívat jiné alternativní zdroje. Spousta domácností pitnou vodou plýtvá a používá ji tam, kde stačí dešťová voda. Podívejte se, v jakých případech můžete pitnou vodu nahradit.

Proč využívat dešťovou vodu?

Nejen, že využívání dešťovky je šetrnější k planetě, ale zároveň vám její používání dokáže ušetřit až 50 % výdajů za vodu.

Využití dešťové vody

Kde dešťovou vodu využijete

Získávat dešťovou vodu je velmi jednoduché. Nejčastěji se voda přes parapety zachytává do zahradních sudů, ze kterých ji následně použijete k zalévání zahrady. Existují ale i jiné způsoby, jak vodu efektivně zachytit.

Snadný sběr vody

Poznejte náš dešťový program, který vám pomůže získat co nejvíce vody zdarma. Tento inteligentní systém zajistí, že dešťovou vodu můžete používat i v domácnosti, např. ke splachování, praní nebo k úklidu. Program vodu pomocí filtru přečistí od mechanických nečistot a vy se nemusíte o nic starat, protože celý systém funguje automaticky.

Vybrat si můžete ze tří typů dešťového programu:

  • NDP – pro zalévání a využití vody pod tlakem
  • NDV – pro využití v domácnosti i na zahradě
  • NDA – pro jednoduché zalévání a mytí auta

Co dešťovka obsahuje?

I když se může zdát, že je dešťová voda na první pohled čistá, není tomu tak. Před dopadem kapek na zem se setká hned s několika vzdušnými částicemi a plyny, jako je např. oxid dusíku, sulfátu, síry. Díky tomu se v kapkách nachází velké množství pevných i rozpuštěných látek. Neobsahují však žádné soli vápníku a hořčíku, což zaručí, že je voda měkká. Díky tomu je ideální pro rostliny i domácí spotřebiče, protože netvoří žádný vodní kámen.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti