Dešťová voda nemůže plně nahradit vodu pitnou. Přesto ji lze efektivně využívat v domácnosti i na zahradě právě tam, kde je té pitné škoda. Ukážeme vám, kde a jak na to.

Nedostatek vody a její nerozvážné plýtvání je téma, které se dostalo za posledních pár suchých let do popředí. Přitom průměrná domácnost spotřebuje až 600 l pitné vody denně, přičemž alespoň polovinu této spotřeby lze nahradit vodou dešťovou. Jediné, co k tomu potřebujete, je dešťovou vodu správně zachytávat a skladovat. K zachytávání vody vám poslouží dobré okapy, ke skladování zase dobrá nádrž

Radujte se z každého deště
Využijte dešťovou vodu v domácnosti i na zahradě

Jak dešťovou vodu využívat

  • Nejčastější využití pro dešťovou vodu je zalévání zahrady. Voda je měkká, bez chloru a minerálních solí. Pokud ji dobře skladujete, tak je nekontaminovaná. A pro venkovní i pokojové rostliny je doslova ideální. 
  • V domácnosti ji můžete využívat na praní prádla. V měkké dešťové vodě mají prací prášky a gely vyšší prací účinnost. Nemusíte k praní přidávat další změkčovače vody, a kromě životního prostředí šetříte i pračku, ve které se neusazuje vodní kámen.
  • Dalším místem, kdy můžete využívat dešťovou vodu místo té pitné, je toaleta. Používání drahé pitné vody pro splachování WC je v našich končinách považováno za standard. Pojďme to ale společně změnit a začít splachovat vodou dešťovou, která nám navíc padá z nebe zadarmo.
Všechny tyto kroky můžete podniknout díky dešťovému programu od Ekocis. Vyberte si pro sebe ideální řešení a zadejte nám poptávku. Věříme, že společně najdeme řešení, které vám pomůže lépe zpracovávat dešťovou vodu a z dlouhodobého hlediska také ušetřit náklady na vodné a stočné, nemluvě o významných dopadech na životní prostředí.

Zajímáte se o dešťový program a potřebujete více informací? Napište nám

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti