Nenapadá vás, jak snížit spotřebu pitné vody? Představujeme vám alternativní zdroje, které vám s tím dokáží pomoci. Naučte se snížit využití pitné vody, abyste ušetřili nejen sobě ale i planetě.

Zalévání zahrad s pomocí odpadní vody

Splašková odpadní voda neboli šedá, je ta, která odtéká z umyvadel, van, sprch apod. Tuto vodu můžete znovu využít, například ke splachování záchodů nebo třeba k zalévání zahrad. Pokud začnete používat odpadní vodu, můžete uspořit až 50 % denní spotřeby pitné vody.

Šedá voda má různé hodnoty znečištění a nejméně znečištěná voda bude ze sprch. Naopak voda z kuchyní se bude čistit velmi těžko, protože obsahuje tuky a jiné nečistoty. Proto je potřeba zamyslet se, jaké odpadní vody můžete dále využívat.

Dešťovka zcela zdarma

Dalším skvělým řešením, jak ušetřit na stočném, je využití dešťové vody, kterou získáte v podstatě zadarmo. Jedinou nevýhodou může být nedostatek srážek. S jistotou ji použijete pro zavlažování, praní, splachování anebo třeba při mytí auta. Plastové nádrže na vodu EKOCIS jsou skvělé pro uskladnění a následné využití dešťové vody. Nejjednodušším a nejčastějším způsobem, jak dešťovou vodu zadržovat, je chytání vody přes okapy do zahradních sudů.

Čerpání podzemní vody

Vykopejte si studnu

Studny jsou stálým trendem. Dříve se hloubily pro čerpání pitné vody, v dnešní době jsou ale nároky na kvalitu pitné vody vyšší, ale i přesto jsou studny stále skvělým pomocníkem do domácnosti. Voda je užitková, takže ji můžete využít při údržbě nebo zalévání. Nicméně studna je celkem nákladným řešením, a proto doporučujeme spíše sběr dešťové vody.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti