Jakmile nedosahuje k vaší chatě kanalizační přípojka, stojíte před záludnou otázkou — jak vyřešit odpadní vody. Odpověď rozhodně není jednoduchá a popravdě ani jednoznačná. Záleží na tom, zda bydlíte na chatě či chalupě celoročně, nebo jde jen občasné rekreační místo. Započítat musíte také možnosti pozemku a v neposlední řadě i počet lidí, který bude chatu obývat. 

Samonosná jímka

Jímka se jeví jako nejjednodušší způsob likvidace odpadních vod. Je to vodotěsná bezodtoká nádoba vzniklá svařováním polypropylénových desek. Nevyžaduje z vaší strany žádnou obsluhu nebo technickou zručnost. Jediné, co musíte zařídit, je stavební povolení a pravidelný odvoz jejího obsahu.

Při výběru jímky se zaměřte i na její kapacitu. Každý z nás vyprodukuje denně asi 100 l odpadních vod, proto si propočítejte, jak velký objem by měla mít. Mějte na paměti, že čím bude objem větší, tím méně často bude nutné jímku vyvážet. 
 

Odpadní vody na chatě a v rekreačních objektech
Samonosná nádrž NKL- EK

Jímka jako rezervoár dešťové vody

Samonosnou jímku nemusíte využívat pouze k záchytu odpadních vod. Můžete do ní sbírat i jiné materiály, nejčastěji právě dešťovou vodu. Stačí ji správně umístit a nasměrovat k ní vyústění okapů. Budete tak mít dostatek vody na zalévání i v období sucha a nebudete plýtvat pitnou vodou z řádu.

Samonosná jímka není jediným řešením odpadních vod. O dalších možnostech jsme vám napsali samostatný článek.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti