Víte, že sladkovodní zdroje tvoří pouhé 0,3 % vody na celé planetě? A rok od roku jich ubývá. Buďme tedy zodpovědní k sobě i k přírodě a maximálně využívejme dešťovou vodu. Můžeme ji zachytávat ze střechy domu, zahradního domku nebo třeba z velkých zpevněných ploch na zahradě.

Způsobů, jak dešťovou vodu využívat, je hned několik. Záleží jen na vás, jaký si zvolíte. Přírodě (a také vaší peněžence) prospěje i pouhé zalévání dešťovkou. Pokud to ale myslíte s využíváním srážkové vody opravdu vážně, nechte si ji zavést i do domácnosti. Můžete tak ušetřit až 50 % výdajů za vodu.

Využívejte dešťovou vodu nejen v zahradě

Chytrý dešťový program vám ušetří polovinu nákladů za vodu

Jak hospodaříte se srážkovou vodou? Na zahradách můžeme nejčastěji vidět plastové sudy pod okapem. Ty ale zvládnou zachytit jenom část spadlé vody. Navíc voda v sudu se celkem rychle kazí - množí se v ní bakterie, zapáchá a je rájem pro komáry. Pořiďte si proto mnohem sofistikovanější řešení, chytrý dešťový program. Návratnost investice je vcelku rychlá - snadno si ji spočítáte sami. Dešťovka vám ušetří až polovinu nákladů za vodu.

  • Každý člen domácnosti spotřebuje průměrně 130 litrů vody denně.
  • Nejvíce spotřebujeme na sprchování (koupání) a splachování WC.
  • Vodu na splachování, praní, zalévání, úklid či mytí auta hravě nahradíte dešťovou vodou.
Srážková voda je měkčí, neobsahuje chlor a soli, tudíž je prospěšnější nejen pro zeleň, ale také pro domácí spotřebiče, na kterých se netvoří vodní kámen.

EKOCIS má pro vás tři typy dešťového programu

Pouze k zalévání, využití vody pod tlakem v zahradě nebo kompletní dešťový program do domácnosti? Je jen na vás, jaký si vyberete, a jak se rozhodnete šetřit. Přírodu i svou peněženku.

Chcete poradit, jaký dešťový program je pro vás nejvhodnější? Kontaktujte nás

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti