Suché měsíce posledních let daly vaší zahrádce zabrat, a možná proto jste se rozhodli zachytávat déšť do nádrže na dešťovou vodu. Rozhodně jste udělali krok správným směrem. I odborníci se shodují na tom, že na zalévání zahrady je dešťovka k rostlinkám šetrnější než kohoutková voda z řádu. Neobsahuje chlór, anorganické soli ani minerály, které by zeminu zasolily. Vašim květinkám a zelenině pak zbyde spoustu síly pro náležitý růst a kvetení.

Využívat dešťovou vodu v domácnosti nebylo nikdy jednodušší. Ušetřete díky inteligentnímu dešťovému programu

Zachytávání dešťové vody

Jak můžete ovlivnit kvalitu dešťové vody

To, jak je dešťová voda kvalitní, ovlivňuje zejména typ střešní krytiny. Ideálními a naprosto nezávadnými krytinami jsou betonové nebo pálené tašky. U plechových střech si dávejte pozor na odlupující se nátěr, který by mohl v nádrži na vodu udělat pěknou paseku. Ze šupinek starého nátěru se do vody mohou uvolňovat organické látky a sami o sobě by tyto částečky mohly ucpat a poničit vodní čerpadlo.

Jestliže jste vlastníkem střech pokryté asfaltem nebo eternitem, nedoporučujeme využívat dešťovou vodu na zalévání. Ze střechy se mohou uvolňovat toxické nebo karcinogenní látky, které by výrazně ovlivnily složení vaší úrody. Avšak nemusíte si zoufat. Zachycenou dešťovou vodu nevyužijete na zahrádce, ale můžete ji po správné filtraci bez problému využít ke splachování toalety nebo na praní prádla.

Nádrž podzemní nebo povrchová?

Nemůžete se rozhodnout, zda je lepší investovat do retenční nádrže na dešťovou vodu, nebo si vystačíte s obyčejným sudem? Tradiční povrchové nádrže jsou levnou a rychlou volbou pro zapálené zahrádkáře k zachytávání dešťové vody. Pomocí ponorného čerpadla můžete dešťovou vodu využívat tak, jak jsme na to byli zvyklí u našich babiček. Bohužel nevýhodou je, že voda v povrchové nádrži se rychle ohřívá a také kazí. Dochází v k ní přemnožování mikroorganizmů a řas, někdy i komárů. Využití takto skladované vody v domácnosti je také komplikované.

Ušetřete díky inteligentnímu dešťovému programu

Dešťová voda nemůže plně nahradit vodu pitnou. Přesto ji lze efektivně využívat v domácnosti i na zahradě právě tam, kde je té pitné škoda. Ukážeme vám, kde a jak na to.

Retenční nádrže na dešťovou vodu jsou na všechny tyto výzvy vybavené. Několikanásobná filtrace a umístění nádrže pod zem tyto problémy velice jednoduše řeší za vás. Je tedy jen na vás, pro kterou variantu se rozhodnete, důležité je, že jste vymysleli způsob, jak šetřit vodou a ulevili tak žíznivé přírodě.

Začněte využívat dešťovou vodu ještě dnes. Napište nám a my vám poradíme, jaké řešení je pro vás nejlepší

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti