První mrazy se přihlásily o slovo, a tak je čas myslet na zazimování čističky odpadních vod. Pokud máte ČOV na chatě, chalupě či jiném rekreačním objektu, který celoročně neobýváte, je nutné připravit ji na období mrazu. Zazimování čističky zvládnete sami podle našeho jednoduchého návodu.

Kdy zazimovat ČOV

Čističku odpadních vod musíte zazimovat, pokud nebude používaná déle než 3 měsíce nebo v případě, že mrzne a ČOV není v neustálém provozu. Stačí, když bude mít voda v ČOV teplotu od 5° do 8°C. Klesne-li teplota pod tuto hodnotu, mikroorganismy žijící ve vodě se déle přizpůsobují a probíhající procesy jsou pak zpomalené. V mrazech do -25°C zajistěte alespoň 20% přítok splašků, pak není zazimování čističky nutné.

3 kroky ke správnému zazimování čističky:

  1. Vyčerpejte nashromážděný kal ze všech komor čističky.
  2. Čističku napusťte vodou do ¾ jejího objemu. Použijte dešťovou vodu nebo vodu z řádu.
  3. Odpojte dmychadlo a zabezpečte ho.

K opětovné aktivaci čističky si zakupte bakterie v pytlíku a postupně je přidávejte do čističky po dobu 1 měsíce. Také můžete provést aktivaci kalem.

Máte otázky ohledně zazimování ČOV? Napište nám!

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti