Upravit stránku
Venkovní zahradní bazény jsou vhodným a cenově dostupným doplňkem větších i menších zahrad. Vyrábí se ve standartních rozměrech i tvarech, ale je možné vyhovět i konkrétní představě a požadavkům zákazníka. Stavební postupy okolo instalace  nejsou náročné a zvládne je jak zkušená stavební firma, tak průměrně zručný řemeslník.

Příprava bazénu

Příprava bazénu závisí na konkrétních geologických podmínkách terénu. Doporučujeme konzultaci se specialistou (statikem), který lokalitu dobře zná.

 1. Vyhloubíme jámu :  u bazénů do šíře 300 cmo 0,4m delší a širší než-li je rozměr bazénu.Pro bazény nad 300 cm šíře o 1,2m  delší a širší než-li je rozměr bazénu. 
 2. Hloubka jámy odpovídá výšce bazénové nádrže, popřípadně hloubkou zapuštění do terénu. K předpokládané hloubce přičteme sílu podkladního betonu, stanovenou odborníkem. Za případné poškození bazénu vlivem deformace podloží neodpovídáme.
 3. Vybetonujeme základovou desku o síle 10-15cm a na každé straně o 20cm větší než-li je rozměr bazénu. Povrch betonové desky je uhlazen a má toleranci +1cm a -1cm na celkovou délku. Beton se armuje ocelovou sítí. V případě vypouštěcí gule se nechá v desce zářez cca 25cm Š x 25cm H x 50cmD.
 4. Pro filtrační jednotku se zhotoví zděná betonová nebo plastová izolovaná nádrž o vnitřních rozměrech dle velikosti filtrace a doporučení výrobce bazénu.Filtrační jednotku lze umístit také do garáže,sklepa apod.

Konečné stavební úpravy

 1. Pro zlepšení teplotní pohody doporučujeme provést obložení stěn a dna tepelnou izolací.
 2. Rozepřeme bazén a napustíme do něj cca 30 cm vody. Rozepření se provádí prknem nebo fošnou, položenou na horní límec bazénu a připevněné zarážky jsou opřené uvnitř bazénu na uvedenou míru.
 3. Na rovných stranách zajistíme zděnou nebo betonovou opěrnou zdí a zasypeme betonem  mezi zdí a bazénem. Plast mezi výztuhami může být díky svařování mírně promáčklý. Toto se dá vyrovnat mírným udusáním zásypu.
 4. Ve vrchní části výztuh bazénu prostrčíme drát a vytvoříme betonový věnec 20 x 20cm.
 5. Po dokonalém vyschnutí opěrných zdí se bazén napustí vodou do poloviny skimmeru, t.j. cca 10cm pod horní okraj. Toto je důležité kvůli tlakům při zasypání.
 6. Rozvodové potrubí od filtrační jednotky k bazénu se, z důvodu tlaku zeminy, před obsypáním bazénu podezdívají.
 7. Napuštěný bazén se obsype okolo prosátou zeminou. U bazénů vyhotovených ve vnitřních prostorách se na místo zeminy použije obezdívka.

Při zadání přípravných a stavebních prací stavební firmě je nutné, aby zákazník předal tuto stavební připravenost firmě provádějící tyto práce.

Legenda:

0 - základová deska,
1 - tepelná izolace,
2 - rozpory,
3 - opěrná zeď,

4 - zásyp,
5 - drát,
6 - věnec,
7 - zahrnutí zeminou.

 • Za takto provedené konečné stavební úpravy odpovídá zákazník.
 • Dlažba nebo jiné úpravy okolo bazénu jsou individuální záležitostí.

Video k bazénům EKOCIS

Fotogalerie - Venkovní zahradní bazény

1
2
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti