Upravit stránku

Návodů na zabudování domácí čističky odpadních vod najdete na internetu nespočet. Většinou jsou tyto obecné návody dostačující, ale pokud narazíte na specifické podloží, do kterého ČOV instalujete, může snadno nastat problém.

Víte, jaké je podloží v místě instalace domácí čistírny? Pokud máte novostavbu, podívejte se projektové dokumentace, kde zjistíte skladbu podloží (nejčastěji z radonového průzkumu), případně nakoukněte do projektu studny. Počítejte s tím, že čističku budete usazovat maximálně 2 metry do země.

Sepsali jsme pro vás podrobný postup, jak zabudovat domácí čističku odpadních vod do terénu. V případě jakýchkoliv nejasností vám rádi poradíme.

Na jaké problémy můžete při osazování ČOV do terénu narazit?

  • Výskyt spodní vody. Asi největší hrozba pro vaši domácí čističku. Spodní voda může plastovou nádrž po čase zdeformovat, proto je nutné v takovém případě ČOV vždy obetonovat. Také doporučujeme instalovat vedle nádrže potrubí DN 300, abyste případně mohli spodní vodu odčerpávat. Další možností jsou pak betonové čistírny, které ale vyžadují mnohonásobně vyšší investici.
  • Nestabilní podloží (písek). Vybetonovat desku zpevněnou kari sítí, na níž ČOV postavíte, doporučujeme vždy. U pískového či rozbahněného podloží je to však nutnost.
  • Jílovité podloží. Pokud si plánujete, že jámu pro ČOV vykopete vlastníma rukama, jíl vám to nedovolí, protože je tvrdý jako kámen. Zavolejte si na pomoc techniku. Jíl je nepropustný, problém tedy může nastat spíše tehdy, pokud chcete vyčištěnou vodu z ČOV zasakovat do země.

Domácí čističky Ekocis si efektivně a ekologicky poradí s odpadní splaškovou vodou. Jsou 100% vodotěsné, odolné a jejich zabudování do terénu zvládnete svépomocí. Uvedení ČOV do provozu máte již v ceně. Obraťte se na nás také v případě servisu.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti