Domácí čističky Ekocis řeší problémy s odpadní vodou v oblastech bez kanalizace. Účinnost čištění dosahuje až 97 %, díky čemuž můžete vodu nadále využívat například na zalévání zahrady. Vyrábíme několik typů ČOV od těch nejmenších pro rodinné domy, až po ty velké do bytových domů, penzionů, firem a podobně.

Naše čističky jsou certifikované a splňují i ty nejnáročnější požadavky na provoz. Pojďte se seznámit s funkcí čistírny odpadních vod.

ČOV se skládá z:

  • Samonosné plastové nádrže s vestavbami jednotlivých čisticích zón, anaerobním filtrem a systémem recirkulace a bourání kalu.
  • Nádrž vyrábíme z polypropylénu (PP), náplň anaerobního filtru pak z polyetylénu (PE). Mají neomezenou životnost.
  • Menší plastové nádoby, do které se ukládá membránové vzduchové dmychadlo. Maximální vzdálenost od ČOV je 10 m.
  • Dmychadlo je napojené na elektromagnetický ventil, který zbavuje dosedací komoru přebytečného kalu.

Technologie ČOV má 3 fáze

Při mechanickém předčištění dojde v primární komoře čističky k sedimentaci hrubých nerozpuštěných látek kalu a stabilizaci kalu.

Předčištěná a provzdušněná voda je pak dále vedena přes dávkovací filtr. Nastává biologické aktivní čištění. Tady se zbaví hrubých nečistot a dále pokračuje do aktivační komory, kde dochází k čistícímu procesu.

Následně na to je v dosazovací komoře separován biologický kal od vyčištěné vody. Čistá voda odtud přetéká přes přelivnou hranu. Separovaný kal je čerpán zpět do aktivační nádrže, kde dochází k jeho další aktivaci.

Funkce čistírny odpadních vod

Čištění odpadní vody je založené na kombinovaném působení různých anaerobních a bakteriálních kultur. Právě to je nejvhodnější průběh biologického rozkladu, včetně rozložení biologicky odolných látek (např. saponáty, tuky apod.). Aby však docházelo k rozkladu, musí být voda prokysličována. To zajišťují provzdušňovací elementy s vysokou aerační schopností. Jedná se vlastně o míchací systém, který vyvolá potřebnou turbulenci vody a dodá dostatečné množství kyslíku pro tvorbu bakterií.

Uspořádání čistírny umožňuje v době sníženého nebo zastaveného přítoku odpadní vody automatickou recirkulaci kalu. Nemusíte se tedy bát, že odjedete na dovolenou a ČOV přestane plnit svou funkci.

Prohlédněte si funkci ČOV ve videu

Fotogalerie čistíren odpadních vod

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti