Upravit stránku
Zajímá vás něco o čističkách odpadních vod, bazénech či jímkách? Ptejte se nás na vše, co souvisí s našimi produkty. Pomocí formuláře nám položte dotaz. Svou odpověď dostanete nejpozději do dvou pracovních dnů. Často se opakující dotazy zde budou zveřejněny. Proto, než-li se nás zeptáte, podívejte se, jestli zde už není odpověď na váš dotaz.

Otázka: Lze umístit ČOV na chatu nebo chalupu?

Petr Ptáček, Nový zákazník

Odpověď: Před touto otázkou je nutno zvážit, zda objekt bude určen stále pouze k rekreaci nebo zda se zde bude jednou bydlet.V případě trvalého bydlení nebo častého navštěvování čistírny odpadních vod EK-S doporučujeme, v případě neobydlenosti lze ČOV například na zimu odstavit. Jestliže je provoz objektu skutečně naprosto nepravidelný např.jednou za měsíc ap., ČOV se nedoporučuje a navrhovali bychom raději tříkomorový septik + pískový fitr nebo vyvážecí jímku. I tyto produkty nabízíme a naleznete je na těchto stránkách. Před rozhodnutím co k Vašemu objektu nainstalovat doporučujeme telefonickou konzultaci nebo zašlete dotaz e-mailem.

Otázka: Doma máme ČOV, obec postavila kanalizaci. Mohou mě nutit k placení stočného s povinností připojit se na kanalizaci?Jak to obejít?

Pavel Novotný, Nový zákazník

Odpověď: Obecně z principu pokud není občan napojen, nelze ho nutit k placení stočného. Na druhou stranu povinnost napojit se na kanalizaci dle zákona o vodovodech a kanalizacích existuje. Nicméně se uvádí, že pokud je to technicky a ekonomicky možné. Pak vystává otázka vysvětlení těchto pojmů při posuzování konkrétních případů. Nicméně není zřejmý legální způsob vymáhání či postihy při nedodržení této povinosti. To znamená, že by neměl existovat legální způsob jak Vám to nařídit.

Otázka: Jak mohu nejlépe osadit ČOV,když mám stávající jímku nebo septik?

Lukáš Sadílek, Nový zákazník

Odpověď: V případě existence stávající nádrže ve vyhovujícím stavu s dostatečnými rozměry je nejlepším řešením instalovat ČOV přímo do nádrže. Po jejím vyčerpání a vyčištění čistírnu vložit a okolní zbývající prostor využít k akumulaci vyčištěné vody. Osázení ČOV tímto způsobem je výhodná z důvodu vyloučení zemních prací a celkové úspoře při instalaci.

Otázka: Jaké jsou argumenty úředníků proti domovním čistírnám?

František Peterka, Nový zákazník

Odověď: Nejčastější argument je, že ČOV nefungují. Dostat bližší konkretizaci tohoto tvrzení je poté od úřadů obvykle velice obtížné - úředníci neumějí své tvrzení opřít o faktické argumenty. Každá domovní čistička odpadních vod vykazuje podobné nároky na obsluhu a údržbu, jelikož se používají obdobné postupy a čistící procesy. Koneční majitelé a tedy i provozovatelé neumějí často nebo nechtějí správně provozovat a v důsledku toho poté ČOV nefunguje nebo nevykazuje dobré výsledky. S ohledem na tuto zkušenost jíž ČOV EK-S řeší většinu běžné obsluhy a údržby sama nebo v jednoduchých úkonech nepříliš často, tudíž se podařilo minimalizovat riziko špatné funkce. Argumenty a výtky úřadů tedy mohou být vysvětleny a vyvráceny.

Otázka: Je nutné žádat o stavební povolení na čistírnu odpadních vod?

Ladislav Sobota, Nový zákazník

Odpověď: Stavební povolení je nutností. Povolování ČOV probíhá různě od jednoduchého ohlášení po složitá povolování a prokousávání se úřady. Poslední dobou se situace začala výrazně lepšit a povolení bývá záležitostí jednoduchého projektu a zakreslení situace, někdy dokonce ani to ne. U stávajících nefunkčních čistíren odpadních vod a podobných zařízení lze vyměnit pouze na ohlášku. Nenechte se odradit návštěvou u nepříjemného úředníka a povolení zajisté hladce získáte.V případě problémů neváhejte a zavolejte na linku pro zákazníky kde se Vám pokusíme pomoci.

Otázka: Zapáchá čistírna odpadních vod?

Antonín Nový, Nový zákazník

Odpověď: Čistírna ,která je správně provozována a řádně odvětrána nezapáchá. Zápach většinou způsobuje nedostatečné nebo špatné odvětrání a samozřejmě mnohdy i špatná obsluha ČOV. Jak odvětrat čistírny odpadních vod a správně provozovat naleznete v souborech ke stažení v dokumentu provozní řád ČOV.

Otázka: Je plastový bazén lepší než folie a jiné bazény?

Petr Svěrák, Nový zákazník

Odpověď: Plastový bazén vyroben z kvalitního materiálu a pokud je správně svařen, rozhodně předčí kvalitou většinu foliových bazénů, jeho předností je možnost vestavěného schodiště a snadná údržba - když už dojde k nejhoršímu lze stěnu nebo dno jednoduše opravit zavařením, ale co s protrženou nebo děravou folií? Plastový bazén je na úrovni bazénů laminátových, kde ve prospěch plastu mluví celoprobarvenost, u laminátu je pouze nátěr. Ale rozhodnutí ponecháváme na samotném zákazníkovi, který jak doufáme nedá na pomluvy a reklamní triky jisté nejmenované firmy, u které se dočetl o tom jak plastové bazény jsou špatné. Za vše mluví podíl plastových bazénů na trhu a to více než 50% - kdyby to bylo tak zlé asi by se neprodávaly.

Otázka: Jaké jsou garance na plastový bazén?

Marek Macháček, Nový zákazník

Odpověď: Plastový bazén je vyroben z Polypropylénu, který má ÚV stabilizaci a je plně probarven.Výrobce materiálu dává na stabilizaci a pevnost záruku 25 let. Samotný bazén svařují svářeči se státními zkouškami a vodotěsnost bazénu je zaručena a písemně potvrzena firmou Ekocis. Záruka na bazén vč.kompletní technologie je 24 měsíců,ve zvláštních případech lze jednat o prodloužení.

Otázka: Nabízíte montáž výrobků?

Jiří Strachota, Nový zákazník

Odpověď:  Montáž nabízíme po dohodě se zákazníkem na veškeré naše produkty. Pro čistírny odpadních vod  nabízíme uvedení do provozu v ceně výrobku. Montáže jsou u některých výrobků jíž v ceně, pro bližší informace prosím kontaktujte linku pro zákazníky nebo napište konkrétní dotaz.

Otázka: Jaké čistící prostředky využívat pro biologické čistírny?

Filip Pecháček, Spokojený zákazník

Odpověď: Je třeba využívat čistící prostředky neobsahující látky, které likvidují bakterie (seznam v odkazu ČOV). Od roku 2005 se firma rozhodla pro katalogový prodej vhodných ekologických prostředků pro biologické čističky odpadních vod.

Otázka: Nabízíte projekci výrobků?

Vladimír Staněk, Nový zákazník

Odpověd: Ano lze zajistit vhodného projektanta ve Vašem regionu a poradit s realizací. Pro informaci a kontakt si prosím zavolejte nebo napište na linku zákazníka.

Otázka: Jaké je DPH našich výrobků?

Albert Truksa, Spokojený zákazník

Odpověd: Dle změny v DPH od 1.9.2008 dle zákona o soc. bydlení možno účtovat 9% DPH na všechny výrobky.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti