Plánujete instalaci domácí čističky odpadních vod? Pak vás určitě zajímá, na kolik vás taková realizace přijde, protože zasáhne do celkového rozpočtu stavby domu. 

Počítejte s tím, že samotné zařízení ČOV tvoří zhruba jen polovinu celkové ceny instalace. Jaký materiál a práce tvoří další náklady?

Výdaje spojené s instalací domácí ČOV

Cenu čističky odpadních vod Ekocis zjistíte snadno - stačí se podívat do našeho ceníku. Čističku do 6 osob u nás pořídíte už za 29 900 Kč (bez DPH). Součástí je:

  • hlavní samostatná nádrž s vestavbami čisticích zón,
  • 50cm nástavec,
  • plastový pochozí záklop,
  • plastový kontejner na dmychadlo a elektrické ventily, 
  • technologie čističky,
  • anaerobní filtr,
  • dmychadlo a řídicí a elektrický ventil,
  • startovací látka. 
Pokud tedy pořizujete ČOV, vždy si u výrobce zjistěte, co všechno cena čistírny zahrnuje.

S instalací čističky se však pojí i další náklady. Patří do nich výkopové a stavební práce. Je potřeba zhotovit jámu pro čističku a rýhy pro kanalizaci. Dno každé jámy musí být vybetonováno (součástí je i armování, štěrk na posyp). Do realizace počítejte také pořízení oranžového PVC kanalizačního potrubí, elektrických kabelů či pískem na obsyp potrubí.

Do výdajů se také promítnou instalatérské a elektrikářské práce (propojení ČOV a domovními odpady, příp. se vsakováním, propojení dmychadla a elektrickým rozvodem objektu).

Výše výdajů také záleží na tom, jak daleko od domu je ČOV umístěná.

Na klíč, nebo svépomocí?

Dodávka na klíč je samozřejmě nejpohodlnější, ale také počítejte s tím, že vás to bude stát výdaje navíc. Výhodou však je, že se o nic nemusíte starat a máte zaručenou odbornost instalace. Což doporučujeme například v případě, že ČOV instalujete do problémového podloží (spodní voda, písek apod.).

Instalace svépomocí spočívá především v provedení výkopových prací, na kterých můžete ušetřit tisíce korun. Zde si můžete stáhnout výkres k výkopu pro ČOV. Na zapojení ČOV a její "nastartování" však doporučujeme povolat odborníka.

Dodáme vám kompletní čističku odpadních vod a zajistíme také její profesionální instalaci, kontaktujte nás.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti