Křišťálově čistý bazén patří neodmyslitelně k letním parným dnům. Příjemně vás ochladí během horka a navíc perfektně vynikne na zahradě. Správně udržovaný bazén bude dominantou nadcházející letní sezóny. Víte, jak se o tento klenot správně starat? 

Jak se starat o bazén během léta?

Aby bazén vydržel čistý, měřte pravidelně pH vody, pořiďte výkonnou filtraci a bazénovou plachtu. 

Nemusíte se obávat složitých postupů. Se zařízením od nás bude péče o bazén hračka. Nakoupíte u nás bazénovou chemii, bazénové plachty i výkonné filtrace.

Bazén
Veškeré příslušenství vyrobíme a zprostředkujeme na míru dle vašich představ. Pro podrobnější nabídku nás zkontaktujte v našem formuláři
  • Vyhovující pH vody 

Ideální pH vody se pohybuje v rozmezí 6,8 až 7,4. Pokud pH klesne pod hodnotu 6,6, prostředí se stává acidním. Kyselá voda vyhovuje řasám, které se mohou začít množit a způsobit nazelenalé zabarvení vody. Pokud se hodnota pH ještě sníží, hrozí koroze na schůdkách či jiných kovových součástech bazénu. 

Opačnou variantou, kdy pH stoupne nad 7,5, se voda promění v zásadité prostředí. Bude zde probíhat chemická reakce, kde se vylučují minerální soli, a vznikne nevzhledný zákal

  • Chemie do bazénu i bezchlórová úprava vody 

Průzračnou vodu bez dezinfekce a pravidelného čistění neudržíte. Nejoblíbenějším způsobem, jak udržet vodu průzračnou, stále zůstává bazénová chemie. Nejčastěji se využívají chlórové produkty, které jsou zdravotně nezávadné. Správné dávkování bazénové chemie udrží vhodné pH i křišťálovost vody. 

Pokud se ale i tak chcete vyhnout chemii, pořiďte si zařízení na bezchlórovou úpravu vody. Můžete vybírat mezi dezinfekcí pomocí UV lampy, nebo pokud vlastníte bazén se slanou vodou, využijte přístroj na elektrolýzu vody.  

  • Bez filtrace to nepůjde

Filtrace bazénu čistí vodu od větších nečistot. Funguje na principu přečerpávání vody přes křemičitý písek. Ten zachytává pevné částice a přes trysku vrací čistou vodu do bazénu. Filtraci zapínejte pravidelně – alespoň 2× denně.  Čím více budete v bazénu pobývat, tím více zapínejte filtraci. Voda se vyčistí od opalovacích krémů a jiných nečistot.  

Výkon filtrace volte dle objemu bazénu. Celý objem vody v bazénu se má přefiltrovat alespoň 2× za den. 

To, co nezachytí filtrace, můžete odstranit pomocí manuálních, poloautomatických či automatických vysavačů

Skvělým pomocníkem v boji proti padajícímu listí i jiným záškodníkům průzračné vody jsou bazénové plachty i folie. Nefungují pouze jako ochrana proti nečistotám, ale i k částečnému ohřevu vody. Nemusíte se obávat složité manipulace. S navíjecími zařízeními je odstranění krytu bazénu velice jednoduché.

  • Společník do chladnějších dnů 

Vaše koupací sezóna může začít již na jaře a skončit až na podzim. Stačí bazén správně vybavit. Bazénová teplená čerpadla získávají teplo ze vzduchu už při teplotách od 7°C až 10°C. Ideální teplota pro činnost čerpadla je 15°C. 

Vytápění bazénu můžete zajistit i solárními ohřevy, výměníkovým topením či elektrickým topením. Nejvýhodnějším a nejúspornějším způsobem, jak udržovat příjemnou teplotu v bazénu, zůstávají bazénová tepelná čerpadla a solární panely. Tepelná čerpadla jsou vhodná i do nižších teplot a solární panely zase získávají teplo skrze sluneční paprsky.  

K dokonalosti chybí…

Aby váš bazén fungoval jako harmonický celek, nezapomínejte na doplňkové příslušenství, jako jsou vtokové trysky, skimmery, dávkovače chlóru, teploměry či bazénové schůdky. Schody vyrábíme dle vašich představ. 

Jen krůček k bazénu snů!

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti